30.03.12

Microsoft wyróżniony tytułem "Najlepsze Miejsce Pracy 2012"

Microsoft został uznany za jedno z Najlepszych Miejsc Pracy 2012 w Polsce. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, Microsoft zajął drugie miejsce pośród firm konkurujących w kategorii pracodawców zatrudniających do 500 osób.

Podczas wczorajszej uroczystej Gali Najlepszych Miejsc Pracy 2012 ogłoszono wyniki czwartej edycji badania Great Place to Work® Institute Polska. Firma Microsoft zajęła drugie miejsce w kategorii pracodawców zatrudniających do 500 osób. W finałowym zestawieniu Microsoft staną na podium wraz z Novo Nordisk Pharma (miejsce pierwsze) oraz Bristol-Myers Squibb w Polsce (miejsce trzecie). Jest to już kolejne tak wysokie wyróżnienie dla firmy Microsoft. Rok temu firma zdobyła zaszczytne pierwszy miejsce na podium badania Great Place to Work® Institute Polska oraz także pierwsze miejsce w zestawieniu światowym.

Firma Microsoft została także wyróżniona nagrodą specjalną "Równowaga Praca - Życie". Otrzymała ją w uznaniu dla dostrzegania przez ludzkich potrzeb i pasji pracowników oraz promowania rozwiązań prorodzinnych (Program Working Parent) i różnych elastycznych form pracy.

Bardzo nas cieszy to, że otrzymaliśmy kolejny raz tak wyjątkowe wyróżnienia, - powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft -  Wyniki badania Great Place to Work® Institute Polska pokazują nam jak wysoko i pozytywnie oceniają nas nasi pracownicy. To drugie miejsce oraz nagroda specjalna są dla nas bardzo ważne, gdyż nie tylko świadczy o tym, jak sprawnie funkcjonuje nasza firma i jak dobrze czują się w niej pracownicy, ale także mobilizują nas do ciągłego działania na rzecz budowy i rozwoju wyjątkowego miejsca pracy.

12.jpg
Jacek Murawski z nagrodą
fot. Microsoft

Badanie Great Place To Work® Institute Polska ma ponad dwudziestoletnią historię i obecnie jest realizowane w 45 krajach świata. Corocznie uczestniczy w nim 5.500 przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 10 milionów pracowników. W tym roku po raz trzeci badanie zostało przeprowadzone w Polsce wyłaniając najlepszych pracodawców.

Firma Microsoft utrzymuje się w ścisłej czołówce Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce od 3 lat. Cieszymy się z tego faktu, ponieważ to oznacza, że firma bardzo dba o tworzenie jak najlepszego środowiska pracy dla zatrudnionych i nie "spoczywa na laurach" - powiedziała Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work Institute Polska - Microsoft potrafi tworzyć niezwykłe praktyki HR oraz budować takie relacje międzyludzkie w firmie, dzięki którym pracownicy ufają swoim menedżerom, są dumni ze wspólnych osiągnięć, a jednocześnie współpracują w atmosferze koleżeństwa i życzliwości.

W tegorocznej edycji wyróżniono 17 firm zatrudniających ogółem około 12 tysięcy pracowników. Przebadano 33 firmy, które łącznie zatrudniają ponad 59 tysięcy osób. Badanie składa się z dwóch etapów. Pierwszy to Trust Index, czyli ankieta, w której każdy pracownik ma możliwość udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące szacunku, uczciwości, wiarygodności i koleżeństwa w swoim środowisku pracy. Drugim etapem badania jest Culture Audit. Jest to badanie, które pozwala uzyskać lepsze rozumienie kultury organizacyjnej danego przedsiębiorstwa. Na pytania instytutu na tym etapie odpowiadają działy HR. Przekroczenie minimalnego progu wyników Trust Index, który został wyznaczony na poziomie 60% oraz pozytywna ocena kultury organizacyjnej i stosowanych praktyk HR są podstawową do uzyskania wyróżnienia Instytutu Great Place To Work.

Więcej informacji na: www.greatplacetowork.pl.
najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki