28.11.09

Błyskawiczne klonowanie twardego dysku od Kanguru

Ikona komentarze Komentarze (0)

Istnieje wiele sposobów na duplikację zawartości twardego dysku. Zazwyczaj wykonujemy to za pomocą specjalnego oprogramowania. Firma Kanguru ma prostszy sposób - duplikator o nazwie HD Duplicator Mini Clone.

Urządzenie wygląda jak stacja dokująca na dwa dyski twarde. Co ciekawe, HD Duplicator Mini Clone może obsługiwać dyski 3,5-calowe oraz 2,5-calowe. Wystarczy do jednego z doków włożyć dysk twardy SATA do duplikacji, zaś do drugiego dysk twardy, na który zostaną przeniesione dane.

Kanguru HD Duplicator Mini Clone może nawet klonować zewnętrzne dyski twarde na USB, eSATA, a nawet podręczne pamięci flash. Dzięki obsłudze standardu SATA (transfer danych do 120 MB/s) duplikacja twardego dysku jest błyskawiczna.

kanguru-screen.jpg

W ramach dodatkowych funkcji urządzenie pozwala na bezpieczne i nieodwracalne wymazywanie danych z twardego dysku, przesiadkę z dysku o mniejszej pojemności na większą, a także tworzenie obrazów partycji.

Cenę Kanguru HD Duplicator Mini Clone ustalono na 500 dolarów.

fot. Kanguru

czytaj także


Komentarze

Dodaj komentarz

autor
zapisz
tekst
filtr antyspamowy:
wpisz pierwszy wyraz tytułu artykułu


najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki

  • Zmiana hostingu
    19.08.2014 16:18

    Który hosting ma w tym momencie najlepszą ofertę przy zmianie firmy? Tj. co oferują jeśli przenos...

  • Problem ze słuchawkami
    19.08.2014 15:41

    WItam Mianowicie problem jest taki że gdy podłączam tablet graficzny(Wacom Intuos Pen S) to dźwi...