28.11.09

Błyskawiczne klonowanie twardego dysku od Kanguru

Istnieje wiele sposobów na duplikację zawartości twardego dysku. Zazwyczaj wykonujemy to za pomocą specjalnego oprogramowania. Firma Kanguru ma prostszy sposób - duplikator o nazwie HD Duplicator Mini Clone.

Urządzenie wygląda jak stacja dokująca na dwa dyski twarde. Co ciekawe, HD Duplicator Mini Clone może obsługiwać dyski 3,5-calowe oraz 2,5-calowe. Wystarczy do jednego z doków włożyć dysk twardy SATA do duplikacji, zaś do drugiego dysk twardy, na który zostaną przeniesione dane.

Kanguru HD Duplicator Mini Clone może nawet klonować zewnętrzne dyski twarde na USB, eSATA, a nawet podręczne pamięci flash. Dzięki obsłudze standardu SATA (transfer danych do 120 MB/s) duplikacja twardego dysku jest błyskawiczna.

kanguru-screen.jpg

W ramach dodatkowych funkcji urządzenie pozwala na bezpieczne i nieodwracalne wymazywanie danych z twardego dysku, przesiadkę z dysku o mniejszej pojemności na większą, a także tworzenie obrazów partycji.

Cenę Kanguru HD Duplicator Mini Clone ustalono na 500 dolarów.

fot. Kanguru

czytaj także
najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki