04.04.12

OXYDesktop, czyli aplikacje dla Windows dostępne w Androidzie i iOS

Wrocławska firma OXYCOM udostępniła aplikację OXYDesktop, umożliwiającą uruchamianie wszystkich programów dostępnych w ramach usługi OXY24 na komputerach i tabletach z Windows, Google Android oraz Apple iOS.

OXY24 jest nowatorską usługą, zmieniającą sposób, w jaki użytkownicy korzystają z oprogramowania. To platforma chmurowa (cloud computing), z poziomu której dostępne są dziesiątki programów, niezbędnych w codziennej pracy - m.in. oprogramowanie z rodziny MS Office, a także specjalistyczne aplikacje projektowe, budowlane, kosztorysowe itp.

Wszystkie programy dostarczane są bezpośrednio z chmury - można je uruchamiać błyskawicznie, bez konieczności instalowania i bez wykupywania licencji. Płaci się tylko za realny czas pracy z narzędziem (np. w modelu abonamentowym lub per godzina).

Programy dla Windows również w tablecie

Najnowszy produkt firmy OXYCOM - OXYDesktop - to program, który po zainstalowaniu na dowolnym urządzeniu pracującym pod kontrolą Windows, Android lub iOS (czyli komputerze PC, smartfonie lub tablecie - w tym również Apple iPad) daje dostęp do aplikacji dostępnych w ramach OXY24.

Takie rozwiązanie przynosi dwie podstawowe korzyści. Po pierwsze, użytkownicy tabletów z Androidem oraz iOS zyskują możliwość korzystania z niedostępnych do tej pory na tych urządzeniach programów biurowych (np. programy z rodziny MS Office 2010) czy pisanego dla Windows specjalistycznego oprogramowania projektowego i kosztorysującego (m.in. ArCADia-IntelliCAD). Wystarczy uruchomić OXYDesktop i wybrać odpowiedni program, dostępny w ramach OXY24 - po uruchomieniu go na tablecie można przeglądać, edytować i zapisywać wszystkie dokumenty.

oxy-screen.jpg

Wiele urządzeń, jeden dostęp

Drugą zaletą takiego rozwiązania jest ułatwienie użytkownikom korzystania ze swoich aplikacji. Dzięki OXYDesktop mamy dostęp do swoich programów (i dokumentów - w ramach usługi klient dostaje również do 750 MB przestrzeni dyskowej na dane) z dowolnego urządzenia. Użytkownik nie musi więc nosić ze sobą komputera, by np. pokazać klientowi projekt lub wprowadzić do niego jakieś modyfikacje - wystarczy, że będzie miał przy sobie tablet lub smartfona z Androidem lub Apple iOS.

Oczywiście, OXYDesktop przyda się również użytkownikom Windows - dzięki aplikacji mogą oni jeszcze wygodniej i szybciej uzyskiwać dostęp do aplikacji z OXY24.

Program OXYDesktop obecnie dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników usługi OXY24. Wkrótce pojawi się on również w serwisach Google Play (dawny Android Market) oraz Apple iTunes - choć już teraz można pobrać z nich aplikację Citrix Receiver (w oparciu o którą działa OXYDesktop) i skonfigurować ją tak, by wygodnie korzystać z zasobów OXY24.

Więcej informacji o nowym produkcie OXYCOM znaleźć można na stronie firmy: http://www.oxysoft.pl/oxydesktop

Więcej informacji o platformie OXY24 (m.in. spis dostępnego oprogramowania, cennik): http://www.oxysoft.pl/oferta_oxysoft.php
najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki