samouczek HTML: wszystkie artykuły

Wykazy numerowane w HTML i CSS

Wykazy numerowane w HTML i CSS

Jeśli nasza strona nie będzie czytelna, internauci szybko zniechęcą się do poznawania znajdujących się na niej treści. Zobaczmy, jak uporządkować informacje tekstowe umieszczone na naszej witrynie.

12.10.2009czytaj dalej
Pozioma linia na stronie WWW

Pozioma linia na stronie WWW

Stosując proste chwyty, możemy znacznie poprawić wygląd i czytelność strony WWW. Jednym z takich łatwych do wykonania elementów jest pozioma linia, która może nie tylko oddzielać bloki tekstu, ale także uatrakcyjnić naszą witrynę.

09.10.2009czytaj dalej
Style CSS

Style CSS

Każdy webmaster wie, że bez stylów CSS nie da się zrobić ładnej witryny. Warto więc poznać kilka trików, dzięki którym stosowanie stylów na naszej stronie WWW będzie znacznie łatwiejsze.

29.09.2009czytaj dalej
Zgodność z XHTML

Zgodność z XHTML

Narzędzia do tworzenia stron WWW wciąż się zmieniają. Od pewnego czasu przestał być rozwijany HTML. Zaczął obowiązywać XHTML – język zgodny ze składnią XML. Na szczęście nie oznacza to konieczności tworzenia strony od nowa.

28.09.2009czytaj dalej
Tworzenie list za pomocą HTML i CSS

Tworzenie list za pomocą HTML i CSS

Jeśli chcemy na stronie WWW umieścić dowolną listę czynności czy przedmiotów, skorzystajmy z wykazów. Dzięki nim zwiększymy czytelność witryny. Ekspert pokaże, jak je zrobić i za pomocą stylów upiększyć, aby stanowiły atrakcję strony.

26.09.2009czytaj dalej
HTML - znaczniki logiczne

HTML - znaczniki logiczne

Jeśli chcemy na stronie WWW umieścić cytat, skrót czy po prostu wyróżnić jakiś fragment tekstu, powinniśmy skorzystać ze specjalnych znaczników HTML - znaczników logicznych.

07.09.2009czytaj dalej
HTML - znaczniki fizyczne

HTML - znaczniki fizyczne

W specyfikacji (X)HTML jest wiele znaczników, których użycie powoduje na przykład pogrubienie czy pochylenie czcionki użytej w tekście na stronie WWW. Znaczniki te można podzielić na fizyczne i logiczne.

28.07.2009czytaj dalej


najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki