Szymon Tengler - zdjęcie autora

Szymon  Tengler

Asystent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Prowadzi zajęcia z przedmiotów informatycznych, z zakresu języków programowania oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Oprócz pracy na uczelni uczestniczy w projektach informatycznych dotyczących projektowania aplikacji windowsowych i internetowych w technologii .NET. Wiernie oddany technologiom opracowanym przez firmę Microsoft i tak już pewnie zostanie. Ma zdane egzaminy Microsoftu MCP i MCAD. Mimo nawału codziennej pracy stara się znaleźć chwile czasu jeżdżąc w zimie na nartach, a w lecie na rowerze.

publikacje autora

Silverlight - podstawy

Silverlight - podstawy

By ułatwić tworzenie interaktywnych stron internetowych, Microsoft wprowadził technologię Silverlight. Wszak interaktywność i nowoczesny wygląd współczesnych witryn to klucz do sukcesu. Oto jak posługiwać się Silverlight.

07.09.2009czytaj dalej
Wyszukiwarki tekstowe

Wyszukiwarki tekstowe

Polski język nie jest domyślnie obsługiwany we wszystkich narzędziach baz danych. Łatwo jednak dodać jego obsługę. Ekspert pokaże, jak uruchomić wyszukiwanie pełnotekstowe dla bazy SQL.

26.07.2009czytaj dalej
AJAX w praktyce - automatycznie aktualizujący się wykres

AJAX w praktyce - automatycznie aktualizujący się wykres

Elementy AJAX-a na stronie WWW powodują, że staje się ona dynamiczniejsza i mniej obciąża łącza odwiedzających ją użytkowników. Ekspert pokaże, jak stworzyć automatycznie aktualizujący się wykres.

22.07.2009czytaj dalej
LINQ - prosty dostęp do baz danych

LINQ - prosty dostęp do baz danych

Najwyższy czas pożegnać się z utrudnieniami w dostępie do baz danych. Wszystko jedno, jakiej technologii używamy, dzięki LINQ nasz program doskonale skomunikuje się z dowolnym zbiorem danych.

21.07.2009czytaj dalej


najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki