IPFilterX - jak unikać fałszywych plików

IPFilterX - jak unikać fałszywych plików

W sieciach p2p istnieje masa użytkowników udostępniających fałszywe pliki. Z pomocą przyjdzie nam program IPFilterX, który skutecznie wyeliminuje adresy IP użytkowników wysyłających takie pliki.

02.09.2009czytaj dalej
Zaawansowane funkcje programu uTorrent

Zaawansowane funkcje programu μTorrent

µTorrent to jeden z najpopularniejszych klientów sieci bittorrent. Warto poznać dokładniej zaawansowane funkcje programu.

25.08.2009czytaj dalej
Pando - przesyłamy pliki o rozmiarze do 1 GB

Pando - przesyłamy pliki o rozmiarze do 1 GB

Większość ogólnodostępnych darmowych kont pocztowych nie pozwala na przesyłanie dużych załączników. Czas zamienić pocztę internetową na Pando.

18.08.2009czytaj dalej
BitLet - słuchaj torrentów na żywo

BitLet - słuchaj torrentów na żywo

BitLet - internetowy klient BitTorrent - od niedawna ma nową, bardzo ciekawą funkcję, która polega na odtwarzaniu muzyki zapisanej w pliku torrent z poziomu strony WWW.

16.08.2009czytaj dalej
Wuala - nowa usługa p2p

Wuala - nowa usługa p2p

Wuala to usługa pozwalająca na przechowywanie plików na zewnętrznych komputerach (dyskach) i udostępnianie ich. Dzięki niej w szybki i prosty sposób podzielimy się zdjęciami z wakacji lub innymi danymi.

05.08.2009czytaj dalej
Szyfrowanie połączenia w klientach bittorrent

Szyfrowanie połączenia w klientach bittorrent

Coraz więcej dostawców usług internetowych (ISP) blokuje możliwość korzystania z sieci p2p. Ekspert pokaże, jak zaszyfrować połączenie w klientach sieci bittorrent: Azureus, BitComet, µTorrent oraz w programie eMule.

19.07.2009czytaj dalej
Optymalizujemy działanie Azureusa

Optymalizujemy działanie Azureusa

Azureus to jeden z najpopularniejszych aplikacji do pobierania i udostępniania plików torrent. Niestety, wielu użytkowników może zniechęcić zbyt duże zużycie pamięci komputera. Ekspert pokaże, jak zmniejszyć obciążenie peceta przez Azureus.

14.07.2009czytaj dalej
FlashGet 2.0 - Pobieramy torrenty

FlashGet 2.0 - pobieranie torrentów

FlashGet to jeden z najpopularniejszych programów do pobierania plików z internetu. Kolejne wersje aplikacji wnoszą nowe możliwości, jak na przykład wsparcie dla pobierania plików z sieci BitTorrent. Po aktywacji odpowiedniej opcji FlashGet zastąpi dotychczas przez nas używany menedżer torrentów.

14.07.2009czytaj dalej
Limewire - prywatna sieć p2p

Limewire – prywatna sieć p2p

Nowa wersja programu Limewire nie tylko umożliwia nam pobieranie plików z sieci Gnutella. Aplikacja pozwala nam również ściągać pliki za pomocą protokołu bittorrent. Jednak najciekawszą funkcją dostępną od wersji 5.0 jest możliwość tworzenia zamkniętych sieci p2p.

10.07.2009czytaj dalej


najnowszy numer

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011

Ekspert 3/2011 - Sieć koniec problemów
W numerze: Sieć bez problemów, własny sklep na Facebooku, technologia chmury, Objective-C i programowanie w Adobe Flex.

czytaj dalej
HP konkurs Upgrade your office

forum gorące wątki